Salyangoz İlaçlama

Salyangoz İlaçlama yağmurdan sonra görülen ve insanların bahçelerinde binalarının duvarlarında parlak sümüksü bir sıvı bırakarak bina etrafında bu sıvının kuruması ile çirkin görüntülerin oluşmasına neden olan salyangoz türleri için yapılan bir önleyici uygulama şeklidir.

Nemli havalarda ve bol yağmurlu mevsimde havalar çok soğuk olmadığı dönemlerde ortaya çıkan salyangozlar ile mücadele kapsamında salyangozların yaşadığı yerler,salyangoz ilaçlama hizmetleri,salyangoz tür önemlidir.

Bilindiği gibi Salyangoz İlaçlama hizmeti otobur olan çoğunlukla bitkiler ile beslenen bu zararlıların bahçedeki süs bitkilerini ve ağaçların taze kısımlarını tükettikleri için yeşil alanlarda ve ekili yerlerde zararlara sebep olmaktadır.

Salyangozların yaşadığı yerler serin ve nemli alanlar olduğu için çok soğuk havalarda görülmezler.

Zira Salyangoz İlaçlama büyük oranda sudan oluşan vücuda sahip olup çok soğuk havalarda donma tehlikesi olan bir canlı olup aynı şekilde çok sıcak havalarda kuruma riski altında olduğu içinde ortalıkta görünmez.

Salyangoz İlaçlama hizmetlerimiz

Binalarda Salyangoz İlaçlama genel olarak dış cephelerin kirletilmesi ve bahçede bitkilerin zarar görmesi nedeni ile yapılmakta olup geceleri aktif olan salyangoz zararlısı gündüzleri pek fazla ortalıkta dolaşmayan bir özelliğe sahip olup binaların duvarlarına ve ağaçların gövdelerine tutunarak hareketsiz dururlar.

Salyangoz İlaçlama ekili alanların zarar görmemesi ve bina etrafındaki ağaçlık ve süs bitkilerinin bulunduğu alanların zarar görmemesi için ortaya çıktıkları dönemlerde yaptırılması gerekli bir uygulama olup Salyangoz İlaçlama bina etrafı ve çimenler üzerinde de uygulanmalıdır.

Salyangoz İlaçlama Her ne kadar gündüzleri ortalarda görülmese bile geceleri ortaya çıkan yüzlerce salyangoz türü insanların yaşam alanları etrafındaki bitkileri tüketip hem kurumalarına hemde çevrede çirkin kalıntılara sebep oldukları için kalıcı salyangoz ilaçları kullanılarak yapılmalıdır.

Atlas ilaçlama ekibi Salyangoz İlaçlama zararlarını önleme konusunda etkili salyangoz ilaçları kullanarak bina etrafı ve bahçelerde salyangoz ilaçlama hizmetleri için sizlerin yaşam alanlarınızın çevresinde zararlı böceklerin önlenmesine yönelik salyangoz ilaçlama hizmetleri vermektedir.

Salyangoz İlaçlama nasıl bir canlı türüdür?

Gastropoda sınıfına üye olan salyangozlar, kabuksuz yumuşakçalar olarak da geçmektedirler. Üzerlerinde görünen küçük kabuklar tehlike anında içine girmek üzere tasarlanmışlardır. Yaşadıkları bölgelere ve türlerine göre değişiklik gösterebilirler.Yetişkin bir salyangoz, 25 ile 100 milimetre aralığındadır. Nemli ve rutubetli yerleri severler. Saksı ve döşeme altları onlar için ideal yaşam alanlarıdır.

Diğer birçok haşere gibi gece saatlerinde aktifleşirler ve yiyecek bulmak için oldukları yerden çıkarlar. Geçtikleri her yere de sümüksü bir sıvı bırakırlar. Temel besin kaynakları bitki yapraklarıdır.Çünkü sürekli olarak kalsiyum ihtiyacı duyarlar. Ayrıca boyalı yüzeyler ile de araları oldukça iyidir.

Salyangoz İlaçlama insan sağlığına etkileri nelerdir?

Herhangi bir salyangoz türü doğrudan insan sağlığını tehdit etmez. Genellikle sulak alanlarda boy gösteren ve yağmurlu zamanları tercih eden bu tür, bitkilere zarar vermektedir. Dolaylı olarak bize verecekleri zarar da bitkiler üzerinde görülmektedir. Ayrıca yakmak için kullanılacak odunlara da zarar verdikleri bilinir. Eğer bir salyangozu ev içerisinde görmüş ve dışarı çıkarmak istiyorsanız eldiven ya da maşa kullanmanız da akıllıca bir çözüm yolu olacaktır.

Salyangoz İlaçlamasında dikkat edilmesi gerekenler

Salyangozları diğer haşere türleri ile karıştırmamak gerekir. Çünkü hiçbir salyangoz üreme sırasında bir eşe ihtiyaç duymaz. Bununla bağlantılı olarak da her üreme işleminde 200 yumurtaya kadar çıkabilirler. O sebeple görüldükleri anda alanında isim yapmış ve kalitesinden emin olunan bir ilaçlama firması ile acil olarak iletişime geçmek gerekmektedir. Korsan olarak çalışan kişi ya da kişilerle çalışmanız sizlere yarardan çok zarar getirecektir. Onlar ilaçlama sırasında uyulması gereken hiçbir kurala uymayacaklar ve sağlığınızı tehlikeye atacaklardır. Üstelik içerisinde olmadığınız bir evde neler olabileceği hakkında tahminde bulunmak da oldukça zordur. Eğer işinin uzmanı bir ilaçlama şirketi ile çalışırsanız:

  • İşlem sırasında eviniz zarar görmez.
  • Uygulama uzatılmaz ya da size ek fatura çıkarılmaz.
  • Evinizin salyangozlardan temizlendiğine emin olursunuz. Firma bunu sizlere verecekleri evrak ile kanıtlar.
  • Olası bir eksik ya da hata durumunda aynı kişilere doğrudan ulaşma şansınız olur.

Salyangoz İlaçlama

444 8 431

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi Yedigöl Sokak Nova/Diamond No: 4 D: 27 Tuzla İstanbul

Pakiş İlaçlama Merkez ofisi ile irtibata geçmek için 444 8 431 'i arayabilir ya da " Teklif Al " formunu kullanabilirsiniz.
© 2019 Pakiş İlaçlama Tüm hakları saklıdır.