Su deposu temizliğinin önemi

Su depolarında uzun zaman bekletilen şebeke suyunda bulunan klor etkisini yitirir ve mikroorganizmaların oluşması için elverişli bir ortam sağlar. Su depolarının uzun süre temizlenmemesi ve dezenfeksiyonunun yapılmaması sonucunda hem fiziksel ve kimyasal hem de biyolojik kirlilikler ortaya çıkar.

Kirli su depolarında dökülme, çamurlaşma, paslanma, koku, renk ve bakteri gibi oluşumlar gözlemlenir. Bu unsurlar ise suyun kullanılabilirlik ve içilebilirlik özelliğini yok etmektedir. Depolarda bulunan suyu direkt olarak içmesek bile, sebze ve meyveleri yıkadığımızda ya da banyo yaptığımızda suda bulunan mikroplara vücudumuz maruz kalmaktadır.

Kirli depodaki sular vücutta tifüs, kolera, hepatit ve tifo gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Aynı zamanda kirli su depolarındaki kum ve pas tanecikleri  arıtma cihazı, hidrofor, bulaşık ve çamaşır makinelerinizi tahrip ederek bozulmasına neden olur.

Tüm bu olumsuz koşulları yok etmenin tek yolu ise su depolarınızı yılda en az bir kere işini bilen profesyonel bir firmaya temizletmeniz olacaktır. Depo için özel olarak üretilen kimyasallar ve yüksek basınçlı makineler ile yapılacak olan bu temizlik uygulaması kesinlikle profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Pakiş ilaçlama, sularınızın hijyen koşullarına uygun hale gelmesinde etkin bir görev üstlenerek sizi sağlık koşullarına uygun temiz bir su deposuna kavuşturuyor. Su depolarının sağlıkla ilişkisini göz önünde bulunduran Pakiş ilaçlama firması işinin en iyisini yaparak %100 temizliği sağlıyor.

444 8 431

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi Yedigöl Sokak Nova/Diamond No: 4 D: 27 Tuzla İstanbul

Pakiş İlaçlama Merkez ofisi ile irtibata geçmek için 444 8 431 'i arayabilir ya da " Teklif Al " formunu kullanabilirsiniz.
© 2019 Pakiş İlaçlama Tüm hakları saklıdır.