Uçan (Kanatlı) Karıncalar.

Uçan (Kanatlı) Karıncaların Özellikleri Nelerdir?

Eklem bacaklı türünden olan bu karıncalarda, normal karıncalardan farklı olarak zar şeklinde bir kanat bulunmakta ve bu kanat karıncanın uçmasına yardımcı olmaktadır. – Uçan karıncaların başları oldukça serttir.

  • Karıncaların ağzında bulunan kıskaçlar kesicidir ve bu sayede ağız yapısı çok güçlüdür.
  • Uçan karıncalar bu kıskaçları sayesinde, bitkilerden parçalar keser ve beslenmesini bu şekilde sağlar.
  • Uçan karıncaların boyları genellikle 1 mm ile 3 mm arasında değişiklik göstermektedir.
  • Uçan karıncalar çoğunlukla kahverengi renk tonlarında dır.

Uçan Karıncaların Zararları Nelerdir?

Uçan karıncalar, beslenmek için bitki yapraklarını kopardıklarından, bitkiler üzerinde oldukça olumsuz etkiler oluşturmaktadırlar. – Kanatlı karıncalar daha çok akşamları ortaya çıktığından, ışık olan bölgelerde yaşarlar.

Bu da orada bulunan insanlar açısından oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Uçan Karıncaları Yok Etmek İçin Ne Yapmak Gerekir? Uçan karıncalar ile mücadele etmek, normal karıncalar kadar kolay değildir.

Normal karıncaları yok etmek için üretilmiş olan ilaçlar, uçan karıncaların bünyesini ilaçlara karşı daha dayanıklı olmaktadır. Bu nedenle, kullanılan sıradan karınca ilaçları ile uçan karıncalardan kurtulmak mümkün değildir.

Uçan karıncalardan kurtulmak için, profesyonel çalışan bir böcek ilaçlama firması ile görüşerek, böcek ilaçlaması yaptırabilirsiniz. Uçan karıncalar için ilaçlama yapacak olan firmanın tecrübeli ve güvenilir olması, karıncalardan kurtulmanızı kolaylaştıracak olan en önemli etkendir.

Kaynak : www.bocekler.org

444 8 431

İstasyon Mahallesi İstasyon Caddesi Yedigöl Sokak Nova/Diamond No: 4 D: 27 Tuzla İstanbul

Pakiş İlaçlama Merkez ofisi ile irtibata geçmek için 444 8 431 'i arayabilir ya da " Teklif Al " formunu kullanabilirsiniz.
© 2019 Pakiş İlaçlama Tüm hakları saklıdır.